30.09.2014

Odliczanie....Jeszcze tylko miesiac dzieli nas od jednej z najlepszych lalkowych imprez :D

W czwartek, 30.10.2014, w Orlando na Florydzie rozpocznie się jedenasty konwent kolekcjonerów Fashion Royalty, organizowany przez Integrity Toys. Jak zwykle uczestnicy oczekują niesamowitych atrakcji, a organizatorzy starają się zdradzić jak najmniej....

Co już wiemy?

Jak co roku - poznaliśmy imiona lalek z głównej konwentowej kolekcji. Ich wygląd oczywiście pozostaje tajemnicą. Na pewno zobaczymy następujące lalki:

Nocturnal Glow - Véronique Perrin®
Grandiose - Natalia Fatalé™
Nightshade - Kyori Sato™
Cold-Shoulder -Eugenia Perrin Frost™
Adorned - Vanessa Perrin™

Dark Moon - Poppy Parker™
La Ville Lumiere - Simonetta Bertorelli™

Podczas konwentu będą miały swoją premierę zupełnie nowe lalkowe ciałka z linii NuFace (tych lalek nie było na poprzednim konwencie, nie pojawiły się tez w tegorocznej kolekcji). W Orlando pojawią się przynajmniej dwie lalki na nowym ciele - warsztatowa Dominique Makeda oraz prezent dla uczestników klubowego lunchu - tu nie mamy informacji o planowanym moldzie. Oczywiście trwają spekulacje, czy IT poprzestanie na zaprezentowaniu tylko dwóch lalek NuFace na nowych ciałkach, czy może jednak w przygotowaniu jest jakaś mini-kolekcja NuFace :-)  Podobne zgadywanki dotyczą Poppy Parker. Poppy oczywiście pojawia się w głównej kolekcji, ale w tym roku nie ma warsztatowej Poppy (te mocno limitowane lalki były zawsze bardzo popularne wśród kolekcjonerów), a w końcu linia obchodzi w tym roku piąte urodziny! Chyba wszyscy kolekcjonerzy po cichu liczą na uzupełnienie jubileuszowej poppkowej kolekcji...

Kolejne linia, która w Orlando pojawi się na pewno to czternaście lalek (8 dziewczyn i 6 chłopaków) z Color Infusion Style Lab, każda lalka z innym ubrankiem. W tym roku lalki są limitowane do 300 egzemplarzy każda, można je będzie zobaczyć / kupić podczas "The Perfect Pose Studio". Nową opcją była możliwość zamówienia pełnej kolekcji w przedsprzedaży. Dodatkowa lalka (Style Lab Homme) pojawi się podczas jednego z warsztatów.

A co w programie?

Ponieważ wielu kolekcjonerów przyjeżdża do Orlando dzień przed konwentem - w tym roku rejestracja uczestników zacznie się już w środowy wieczór. Czyli zapewne przed północą polskiego czasu pojawią się pierwsze konwentowe informacje i zdjecia!!! Z kolei czwartkowy wieczór to uroczysta kolacja i oficjalne rozpoczęcie imprezy.

W piątek odbędzie się Poppy Parker Luncheon, którego gościem specjalnym będzie David Buttry (twórca m.in. Dynamite Girls oraz Poppy Parker), a w piątkowe popołudnie - lalkowy bazar. Każdy uczestnik będzie mógł kupić / sprzedać / wymienić lalki i akcesoria związane z Integrity Toys (w tym wszelkie własne produkcje dla lalek IT), a ponadto wziąć udział w halloweenowych zabawach oraz konkursie na najciekawsze przebranie.

Sobota to tradycyjnie W Club Luncheon - dostępny wyłącznie dla członków WClub - to właśnie wtedy zostaną zaprezentowane nowe ciała z linii NuFace oraz kolacja kończąca konwent i spotkanie z Jasonem Wu.

Dodatkową atrakcją konwentu są zawsze opcjonalne warsztaty. W tym roku będzie okazja do przyjrzenia się wykorzystaniu drukarek 3D w lalkowym hobby (warsztat prowadzi Uriah Redden), spróbowania swoich sił w tworzeniu miniaturowej biżuterii (zajęcia z Vicki Garnier z Mini Mode) oraz zgłębienia tajników lalkowej fotografii z niesamowitą Sharon Wright.

W tym roku, już po raz drugi, zostanie zorganizowany konkurs na projekt lalkowego stroju, tym razem w stylu lat 60. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach, średniozaawansowanej i profesjonalnej. Zwycięzca tej ostatniej będzie miał szansę na realizację swojego projektu przez IT.

W zeszłym roku konkurs na oscarową suknię wygrała Lisa Ramsammy, której Vanessę 'Edge', można było niedawno zapreorderować w Integrity Toys.
'Edge' Vanessa Perrin by Lisa Ramsammy
(zdjecia promocyjne Integrity Toys)


No i - last but not least - spotkania z kolekcjonerami z całego świata, tymi już kiedyś spotkanymi i tymi, których kojarzy się wyłącznie z blogów, czy for internetowych. I to jest w lalkowych imprezach najlepsze!

Brak komentarzy: