22.03.2011

Paris Fashion Doll Festival 2011

Paryski festiwal lalkowy odbył się w zeszły weekend (11-13.03), ale przyznam, że musiałam ochłonąć po wrażeniach i masach lalek, jakie zobaczyłam, dlatego relacja dopiero teraz.

Paris Fashion Doll Festival took place over a week ago (11-13.03) but it took a while to come 'back to life' after the event, lots of glorious dolls and - of course - Paris itself :-) Short description below is in Polish only, but I hope you will enjoy the photos :-)

Festiwal trwał trzy dni, ale tylko dwa punkty programu były stałe dla wszystkich uczestników - sobotni lunch z udziałem m.in. Roberta Tonnera oraz niedzielne targi lalek. Pozostałe wydarzenia towarzyszące były opcjonalne: wycieczka do Muzeum Renesansu, popołudniowa herbatka z Ellowyne Wilde, koktail z Sybarite. Opcjonalny był tez zakup dodatkowych lalek wyprodukowanych specjalnie z tej okazji: Cami, Ellowyne oraz Sybarite. ja wybrałam dodatkowo sybarytkowy koktail, jednak nie zdecydowałam się na zakup żadnej z dodatkowych festiwalowych lalek - wina leży miedzy innymi po stronie kursu euro ;-)
Ale i tak największe zalety festiwalu to możliwość obejrzenia najrozmaitszych lalek (od XIX-wiecznych Jumeau po świeżutkie reborny, od Bild Lili po najnowsze fashion dolls) oraz - rozmowy z lalkowymi maniakami z różnych stron świata.

Festiwalowe lalki / Festival dolls:
Goście specjalni: Desmond Lingard & Charles Fegen, twórcy lalek Sybarite oraz (drugie zdjęcie) - Robert Tonner.
Special guests: Desmond Lingard & Charles Fegen of Superfrock and (photo below) - Robert Tonner.Tak wyglądały stoły podczas sobotniego lunchu:
Saturday lunch and what you could find on the tables:Niedzielne targi lalek. Zawrót głowy :-)
Sunday Show&Sell room.


Ciag dalszy relacji nastąpi. jeśli ktoś byłby zainteresowany udziałem w kolejnej edycji - zapraszam na stronę festiwalu.
To be continued :-)
To take part in the next event - please visit the Festival's website.

3 komentarze:

Raj Lal pisze...

o rany! alez Ci zazdroszczę tych targów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

olaaa78 pisze...

Witam serdecznie! Dodałam ten blog do moich ulubionych, teraz gdy wreszcie odważyłam się założyć własny. Nie ma tam jeszcze może nic super ciekawego, ale będę się rozwijać. A tutaj zaglądam od czasu do czasu, więc wreszcie się ujawniam i pozdrawiam

olaaa78 pisze...

Niestety z pewnych zagmatwanych przyczyn musiałam skasować poprzedniego bloga i metodą kopiuj-wklej szybciutko zmontować nowego. Zapraszam jeszcze raz do siebie i pozdrawiam