11.11.2014

Domek Carrie Stettheimer

Hmmm... bodaj dwa tygodnie temu obiecałam, ze 'dziś jeszcze' pokażę zdjęcia domku dla lalek z Museum of The City New York. Jak to zwykle bywa podczas planowania wakacyjnych postów na blogu, owo 'dziś' przeciągnęło się nieco w czasie ;-)

A zatem 'dziś' zapraszam do odwiedzenia domku stworzonego przez Carrie Stettheimer. Dwupiętrowy, otwarty z czterech stron domek powstawał w latach 1916 - 1944. Wypełniają go nie tylko miniaturowe mebelki, naczynia i przedmioty codziennego użytku, ale również - maleńkie dzieła sztuki. Dom sióstr Stettheimer prz 58 ulicy był znanym salonem artystycznym, do którego ściagali zarówno nowojorscy, jak i europejscy artyści. Carrie udało się namówić niektórych do umieszczenia wewnątrz domku zminiaturyzowanych dzieł. W salonie domku, niestety, skutecznie ukrytym przed obiektywem aparatu wisi m.in. grafika Marcela Duchampa!
2 komentarze:

Dark B. pisze...

Jest świetnie urządzony. Dzięki za zdjęcia. Miałam okazję podziwiać domki dla lalek z XIX w. w muzeum w Dublinie z całą scenką rodzajową i dziećmi, ale nie wolno było robić w nim zdjęć. Wielka szkoda. Więc miło popatrzeć na inny. Pozdrawiam

bogna pisze...

W stanach jest fajnie, nie ma problemu z robieniem zdjeć, ani w muzeach, ani np. w sklapach :-) czasem tylko w metrze policja się zainteresuje ;-)